Ali Babacan: Sosyal yardımlar lütuf değil vatandaşın hakkıdır

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal yardımlar konusunda hükümete eleştirilerde bulundu.

Ali Babacan: Sosyal yardımlar lütuf değil vatandaşın hakkıdır
18 Ekim 2020 - 20:37

Ali Babacan, kurucu genel başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nin Karabük 1. Olağan Kongresi nde konuştu.

Devletin şu anda vatandaşına adil bir sosyal koruma sağlayamadığını savunan Babacan şunları ifade etti: 

" Vatandaş devlete güvenmiyor. Sosyal yardımları bile objektif kriterlere göre değil, mümkün olduğunca insanların siyasi tercihlerine bağlı yapmaya çalışıyorlar. İhtiyacı olan ailelerin evlerine giden küçük yardım kolilerinin üstünde, kocaman amblemler, logolar, forslar konuluyor. Bizim kültürümüzde sağ elin verdiğini sol el bilmez”

SOSYAL YARDIMLAR VATANDAŞIN HAKKIDIR

Sosyal yardımlar vatandaşlarımızın hakkıdır. Devletin, hükümetin verdiği bir lütuf değildir. Biz, inşallah o sistemi, hak temelli sosyal destek ve sosyal yardım programını uygulamakla ilgili hazırlıklarımızı yapmış durumdayız” diye devam eden Babacan sözlerini şu ifadelerle tamamladı: 

  • “DEVA Partisi olarak insan onuruna yakışmaya bu yoksulluğu ortadan kaldıracak politikalar uygulayacağız. Sosyal yardımlar objektif kriterlere göre ve hak temelli olarak yapılacak. İhtiyaç sahiplerini biz gidip bulacağız. Onların talep etmesini beklemeyeceğiz. Sosyal yardımlar aile bazlı olarak yapacağız ve devletin parasını israf etmeyeceğiz
  • Halkımızın hak ettiği refah seviyesine ulaşması için var gücümüzle çalışacağız. Biz ekonomi politikalarının, münferit kişilerin zenginleştirilmesi için değil halkın topyekun zenginleştirilmesi için dizayn edilmesini düşünüyoruz. Dar bir çevrenin, yakın bir çevrenin değil, toplumun topyekun zenginleşmesi esastır”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum