Almanya ve Avusturya'dan Portekiz'e koronavirüs desteği

Almanya korona pandemisinden ağır şekilde etkilenen Portekiz'e yardım uçağı gönderirken Avusturya ise hasta kabul edeceğini açıkladı.

Almanya ve Avusturya'dan Portekiz'e koronavirüs desteği
31 Ocak 2021 - 20:37 - Güncelleme: 31 Ocak 2021 - 21:09

Avrupa ülkeleri koronavirüs salgınına karşı yardımlaşma atağına geçti. Koronavirüs pandemisinin pençesindeki Güney Avrupa ülkesi Portekiz'de Batı Avrupa ülkelerinden destek geldi.

Almanya Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, Alman ordusu ülkeye yardım uçağı gönderecek. Savunma Bakanlığı Sözcüsü Berlin'de yaptığı açıklamada, "Tıbbi personel ve malzeme ile yardım edeceğiz" dedi. Yardıma ilişkin ayrıntıların hafta başında netleşmesi bekleniyor.

27 DOKTOR VE SAĞLIK ÇALIŞANI GÖNDERECEK

Alman haber sitesi Der Spiegel Almanya hükümetinin Portekiz'e 27 doktor ve sağlık çalışanının bulunduğu bir askeri uçak göndereceğini aktardı, Alman sağlık çalışanları ülkede üç hafta boyunca görev yapacak. Ayrıca sabit ve hareketli solunum cihazlarının da Portekiz'e gönderilmesinin planlandığı bildirildi.

AVUSTURYA PORTEKİZLİ HASTALARI TEDAVİ EDECEK

Avusturya ise ağır koronavirüs hastalarının tedavi için ülkeye kabul edileceğini açıkladı. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ne kadar hastanın kabul edileceğinin Portekiz Sağlık Bakanlığı ile görüşüldüğünü söyledi. Başbakan Kurz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları dedi:

"İnsan hayatının kurtarılması için hızlı ve bürokratik olmayan bir şekilde yardım etmek Avrupa dayanışmasının gereğidir" 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum