Bağcılar İkra Derneği burs başvuruları devam ediyor/Tıkla-Başvur

Bağcılar merkezli eğitim faaliyetleri yürüten İKRA Derneği 2020-2021 burs başvurularını başlattı. Müracatlar 15 Eylül'e kadar sürecek

Bağcılar İkra Derneği burs başvuruları devam ediyor/Tıkla-Başvur
08 Eylül 2020 - 13:15 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 15:03

Bağcılar'ın Çınar Mahallesi'nde faaliyet yürüten, İlim Kültür ve Rahmet Derneği (İKRA) 2020-2021 eğitim öğretim yılında çok sayıda öğrenciye burs vereceğini duyurdu. Dernekten yapılan açıklamada, yeni öğretim yılında ihtiyaç sahibi öğrencilerin faydalanabilmesi için onlarca öğrenciye eğitim yardımı yapılacağı belirtildi.

BURS BAŞVURU ŞARTLARI

İKRA Derneği burs başvurusu yapacak öğrenciler için bazı şartlar belirledi. Bu 3 şartı taşıyan öğrenciler derneğin burs başvurularına müracaat edebilecek.

  • 1. İstanbul'da örgün eğitimde bir üniversite ya da bir lisede okuyan,
  • 2. Başarılı ve maddi durumu yetersiz olan,
  • 3. Ara sınıfta olan üniversite öğrencileri için not ortalamasının 2.50 ve üzeri, lise öğrencileri için 70 puan ve üzerinde olan öğrenciler başvurabilir.

Başvurmadan önce bu kılavuzu mutlaka inceleyiniz 

Burs başvuru formunu doldurmak için tıklayınızDÜNYANIN EN DEĞERLİ İŞİ İLİM ÖĞRENMEK

İKRA Derneği Genel Başkanı Mehmet Çelik, derneğin youtube sayfasında burs başvurularına ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Sevgili Genç Kardeşlerimiz ! Dünyanın en değerli işi ilim öğrenmek, eğitim-öğretimle meşgul olmaktır. Çünkü ilim insanın kendini, çevresini ve Yüce Rabb’ini tanıma yolculuğudur. İnsanın kendisini keşfetme, geliştirme çabasıdır. Bu nedenle bizim medeniyetimizde ilim öğrenmek, eğitim görmek her zaman takdir edilmiş ve destek görmüştür. Bizler de İKRA yani İlim Kültür ve Rahmet Derneği olarak bu yıldan başlayarak ilim öğrenen, eğitimine devam eden liseli ve üniversiteli genç kardeşlerimize hem maddi hem manevi yönden destek olmak için burs vermeye karar verdik. Bu amaçla İstanbul’da örgün eğitimde lise veya üniversite okuyan erkek ve kız öğrencilerimize destek olmak istiyoruz. Gelen bağışlar doğrultusunda dönem içinde yeni öğrencilerimiz için burs kontenjanı açmaya devam edeceğiz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi sürekli takipte kalarak duyurularımızdan haberdar olabilirsiniz. Hepinize eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyoruz

 
Çağrı Gazete TV'nin Özel Haberidir, Kaynak Linki Kullanılarak Paylaşılabilir.

Çağrı Gazete TV 'Zeytinburnu- Esenler- Bağcılar- Güngören ve Bahçelievler' ilçelerinden haberler verir. Lütfen takipte kalınız..


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum