Berat Albayrak nerede? Ne zaman ve neden istifa etti?

Berat Albayrak nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü? Boşandı mı? Milletvekili mi? Ne zaman ve neden istifa etti? Tüm bu sorulara en iyi cevaplar haberimizde..

Berat Albayrak nerede? Ne zaman ve neden istifa etti?
11 Mart 2021 - 19:08 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 19:46

Berat Albayrak Türk siyasetinin en çok tartışılan isimlerinden biri. Kimileri onu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı olduğu için kimileri de ekonomiyi iyi yönetemediğini iddia ederek eleştiriyor. Ama eleştirenleri kadar sevenleri de çok. Uzun süredir ortada görünmeyen Damat Berat Albayrak nerede? Çağrı Gazete TV olarak Albayrak hakkında sorulan sorulara cevap vermeye çalıştık 

Berat Albayrak Nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü?

Berat Albayrak nerede? diye soran vatandaşlar merak içinde. Merak duygularını bir adım ileri taşıyan vatandaşlar Damat bey nerede? Yaşıyor mu? Öldü mü? sorularını dahi soruyor. Herkesin bildiği gibi Berat Albayrak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan ile evli yani Erdoğan’ın damadı. Uzun yıllar Enerji Bakanlığı ve Hazine Maliye Bakanlığı yaptı. Albayrak istifa etmesinin ardından gözlerden kayboldu ve kameraların karşısına çıkmadı.


Muhalefet partileri sürekli ‘Damat Berat Albayrak nerede? diye soruyor. Ana muhalefet partisi CHP, Berat Albayrak’ı üstü kapalı suçlamalarla hedef aldı. CHP’nin resmi hesabından atılan bir tweet üzerine  Berat Albayrak’ın avukatu İsa Sinan Göktaş tarafından bir açıklama yayınlandı. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada özetle şu anlama gelen ifadelere yer verildi:

 CHP'nin Berat Albayrak'a yönelik söylemlerine karşı 500 bin TL'lik dava açılacak ve kazanılacak tazminat tutarı terör örgütü PKK ile mücadelede şehit olanların ailelerine bağışlanacak. Eski bakanın evinde ve ailesiyle birlikte.


Berat Albayrak ne zaman ve neden istifa etti? 

  • Berat Albayrak ne zaman istifa etti? sorusunun cevabı tam tarih olarak 8 Kasım 2020.
  • Berat Albayrak neden istifa etti sorusuna gelirsek Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanı görevinde bulunurken doların kontrolünü sağlayamadığı ve ülke ekonomisini iyi yönetemediği iddiasıyla özellikle muhalefin tepkisini çekiyordu. 
  • Berat Albayrak 8 Kasım 2020 tarihinde Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.
  • Bakan Albayrak bu açıklamanın sonrasında adeta insanlardan uzaklaşmış ve sessizliğe bürünmüştü.


Berat Albayrak Milletvekili mi?

Berat Albayrak milletvekili mi diye de merak ediliyor. 

  • Albayrak milletvekili değil çünkü 2018 seçimlerinde Ak Parti listelerinden aday gösterilmedi. Kendisi 2015 yılında Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti Genel Başkanı olduğu dönemde milletvekili seçilmiş 2019 seçimlerine kadar milletvekililiği yapmıştı.
  • Fakat 2019 seçimlerinde milletvekili olmamış kabinedeki görevini dışardan sürdürmüştü


Berat Albayrak Boşandı mı? Eşi Kim? 

Berat Albayrak boşandı mı?  Cevap hayır boşanmadı.

  • 2004'den beri evli olduğu Eşi Esra Albayrak ile evlliğini sürdürüyor.
  • Çiftin bu evlilikten 4 tane çocukları var.
  • Albayrak ailesinin son çocuğu 2020 yılında dünyaya gelen Hamza Salih


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum