Bursa'da aşırı yağış! Sitenin istinat duvarı yıkıldı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde bir sitenin istinat duvarı aşırı yağış sebebyle yıkıldı. Vatandaşlar belediyenin ihmali olduğunu savunuyor.

Bursa'da aşırı yağış! Sitenin istinat duvarı yıkıldı
30 Ocak 2021 - 20:27

Bursa'nın Mudanya ilçesinin Güzelyalı Burgaz Mahallesi'nde bir istinat duvarı yoğun yağış sonucu yaşanan toprak kayması nedeniyle yıkıldı.

SİTEDE KAYMA RİSKİ VAR

Güzelyalı Burgaz Mahallesi'nde bulunan 3 blok, 36 daireli Esenkent Sitesi'nin istinat duvarı aşırı yağış dolayısıyla çöktü. İstinat duvarının çökmesi ardından inşaatı 10 yıl yapılan sitede kayma riski olduğunu gören bazı sakinler, evlerini boşaltarak yakınlarının yanına taşındı. Çökme anında bölgede kimsenin olmaması büyük faciayı önledi.

Site sakinleri, sıkıntılı duvar ile 2 yıldan bu yana CİMER başta olmak üzere Çevre Şehircilik Bakanlığı dahil bir çok yere dilekçe verdiklerini ancak bir çözüme ulaşamadıklarını ifade etti..

HALK ŞİKAYETÇİ: MUDANYA BELEDİYESİ GEREKENİ YAPMIYOR

Mudanya Belediyesi'nin de konudan haberi olduğunu ancak belediyenin müteahhit firmayı uyarmakla yetindiğini öne süren sakinler, duvarın yıkıldığı esnada bölgede kimsenin olmamasının büyük faciayı önlediğini söyledi.

Olay sonrasında Mudanya Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince koruma bandı çekildi. Bu arada geçen yıl ise siteye ait duvarla ilgili Mudanya Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü tarafından mühürleme yapılmıştı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum