Çinli baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı

Çin'de Se adlı bir baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye çocuğu olmayan bir aileye sattığı ortaya çıktı.

Çinli baba 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı
04 Mayıs 2021 - 05:00

Çin yerel medyasında çıkan bir habere göre, ülkenin Zhejiang eyaletinde Se adındaki bir babanın boşandığı eşinden olan 2 yaşındaki oğlunu para karşılığı sattığı belirtildi.

ELİNE GEÇEN PARAYLA ÜLKE TURUNA ÇIKMAYI PLANLIYORMUŞ

Boşanmanın ardından oğlunun velayetini alan kişinin, eski eşiyle sürekli tartıştığı ve hayatını kolaylaştırmak için oğlunu satmaya karar verdiği ifade edildi. Çocuğun, 158 bin yuana (202 bin Türk Lirası) çocuksuz bir çifte satıldığı açıklandı. Polis tarafından gözaltına alınan adamın eline geçen parayla tatile gidip ülke turuna çıkmayı planladığı öğrenildi.

OĞLUNU SÜREKLİ AKRABALARINA BIRAKIYORMUŞ

Boşanan çiftin iki çocuğu olduğu ve kız olan çocuklarının velayetini annenin, satılan oğlan çocuğunun velayetinin de babasında kaldığı açıklandı. Vicdansız babanın şehir dışında çalıştığı için oğlunu sürekli olarak akrabalarına bıraktığı, geçtiğimiz ay ise çocuğu alarak akrabalarına "Annesine götürüyorum" şeklinde açıklama yaptığı anlaşıldı.

Çocuğun annesini arayan akrabaları babasının oğlunu annesine götürmediğini anlayınca ve attıkları sayısız mesaja ve telefon aramalarına cevap alamayınca şüphelenerek polise haber verdikleri açıklandı. Çocuk halihazırda amcasına teslim edilirken hem babasının hem de annesinin ceza almasının söz konusu olduğu ifade edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum