Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'ün manifestosunu açıklayacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Çarşamba günü yapacağımız konuşma adeta 2023'ün manifestosu olacaktır" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'ün manifestosunu açıklayacağım
19 Mart 2021 - 16:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını kıldığı, Üsküdar ilçesindeki Kerem Aydınlar Camii'nden çıkışında gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

ABD Başkanı Biden'ın Putin'e "katil" sözlerini değerlendiren Erdoğan  "Bir devlet başkanının kalkıp Rusya Devlet Başkanına böyle bir ifade kullanması kabul edilebilir değildir. Bana kalırsa Putin çok akıllı bir cevap vererek gerekeni yapmıştır." dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ İLE İLGİLİ GELİŞMELER

Şu anda bildiğiniz gibi Avrupa Birliği'nin daha önce dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili konuyu askıya aldı diye yeni bazı gelişmeler var. Biz tabii bu sürece yönelik Doğu Akdeniz olmak üzere bütün bunları ele almak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB'den beklentilerini bunun yanında da AB ile ilgili olarak gerek Gümrük Birliği gerek vize konusu gibi birçok konu var ki bunları tekrar karşılıklı olarak değerlendirme fırsatını bulacağız.

KİLİS'TEKİ ROKET SALDIRILARINA MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Kilis'e yapılan saldırı tabii ki kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun cevabını da misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz.

AK PARTİ KONGRESİ KONGRESİ

Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde yaptık. Şu anda sloganlarımızdan tutunuz çarşamba günü yapacağımız konuşmaya kadar hepsi hazırlanıyor ve çarşamba günü yapacağımız konuşma adeta 2023'ün manifestosu olacaktır. Gerek insan haklarıyla ilgili yaptığımı reform paketleri, gerekse ekonomi paketiyle ilgili tüm bunları kapsayan bir konuşmayı planlamış bulunuyorum.

Bütün belde, ilçe, il kongrelerimizi tüm bu zor şartlarda hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Şimdi de büyük kongrelerimizi yaparak 2023'e Cumhur İttifakı olarak çok güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah 2023 Türkiye'de yeni bir dönüşüm süreci olacak. Bununla birlikte İnşallah 2024 ve bundan sonrasında devam edecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum