Deniz Büçkün neden öldü?

Deniz Büçkün neden öldü ? Uyuşturucu kurbanı olan Deniz Büçkün Malatya Şehir Mezarlığına defnedildi.

Deniz Büçkün neden öldü?
05 Ocak 2021 - 13:23 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 18:21

Deniz Büçkün neden öldü? Bugün medyada yer alan haberin ayrıntıları neler? Üniversite öğrencisi genç kız arkadaşının verdiği uyuşturucuyu alkolle birlikte içinde öldü. Deniz Büçkün ailesinin ikamet ettiği Malatya şehrinde defnedildi.

Deniz Büçkün neden öldü? Uyuşturucu Belası..

Olay geçtiğimiz yılbaşı gecesi İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde yaşandı.Yılbaşı kutlaması  için üniversiteli arkadaşlarıyla evinde parti yapan Deniz Büçkün, arkadaşı E.Ö.’nün verdiği uyuşturucu hapı alkolle içince fenalaşarak öldü. Arkadaşları, yeni yılın ilk saatlerinde Büçkün’ün bir anda yere yığıldığını söyledi. Uyuşturucuyu satan torbacı tutuklanırken, Deniz'e uyuşturucu veren arkadaşı E.Ö. ise adli kontrolle serbest bırakıldı
23 yaşındaki Deniz Büçkün, Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü son sınıf öğrencisiydi. Deniz 5 arkadaşıyla birlikte İstanbul Beşiktaş'taki evde yılbaşı kutlamak için toplandı. Deniz gece saat 02:00 sularında fenalaşarak yere yığıldı. Arkadaşları Deniz'e ilk yardım yapmaya çalıştı fakat Deniz çoktan yaşamını yitirmişti.

Deniz Büçkün neden öldü? İşte görgü Tanığının İfadeleri

Olayın yaşandğı binada oturan bir görgü tanığı olayın etkilerini şöyle anlattı: 

 “Yılbaşı gecesi binada bir bağırma sesi duydum. Bir genç, gelip benim kapıma vurdu. Yardım çığlıkları atıyordu. Bir komşumuzla yukarı çıktık. Kız koltukta uzanıyordu. Yüzü morarmıştı. Dairede oturan kızları apartmanda görüyordum. Sadece selamlaşırdık” 

Uyuşturucuyu Satan Kişi Tutuklandı, Arkadaşı Serbest

Öte yanda Deniz'in ölümüne sebep olan E.Ö.’nün uyuşturucuyu satın aldığı torbacı Burak K. İstanbul'un Kadıköy ilçesinde gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Burak K.tutuklanırken, E.Ö. adli kontrolle serbest kaldı.

Deniz Büçkün Malatya Battalgazi'de Toprağa Verildi

23 yaşında yaşamını yitiren Deniz Büçkün Malatya Şehir Mezarlığı'nda defnedildi. Anne adı Songül, baba adı Varol olan Büçkün'ün nüfus kaydının Battalgazi ilçesinde kayıtlı olduğu öğrenildi.

Günün En Çok Okunan Haberi Bu, Göz Atmak İster misin? Bu Haberlerde İlginizi Çekebilir


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum