Reklam

E Nabız Grip Aşısı Sorgulama Nasıl Yapılır? 2020..

E Nabız grip aşısı sorgulama nasıl yapılır?Aşı fiyatı ne kadar? 2020 E Nabız nasıl oluşturulur? Bir çok sorunun cevabı haberimizde

E Nabız Grip Aşısı Sorgulama Nasıl Yapılır? 2020..
21 Ekim 2020 - 21:01

E Nabız Grip aşısı sorgulama nasıl yapılır-bakılır ve nasıl öğrenilir konusu bugün bir çok vatandaşımızın gündemine girdi. Dolayısıyla e nabız kayıt olma işlemleri de hız kazandı. Bu haberimizde e nabız ücretsiz indirme ve e nabız şifresi nasıl alırım gibi sorularınıza kolayca cevap bulabileceksiniz. Ayrıca grip aşısı fiyatı 2020 yılında ne kadar oldu? sorusunun cevabı da alt paragrafta sizi bekliyor olacak. Grip aşısı olacakların listesi E Nabız'a yüklendi. Aşı konusu koronavirüs sürecinde yoğun ilginin yaşandığı alanlardan biri olmuştu. Bir süredir sağlık merkezleri ve eczaneler aşı olmak isteyen kişilerin kayıtlarını almayı sürdürüyor. Ancak yurt dışından gelen aşılar için bekleme süresi paylaşılmıştı. Aşının Türkiye’ye gelmesinin ardından fiyatı ile ilgili detaylar da duyuruldu. Peki aşı fiyatı ücreti ne kadar?

Grip Aşısı Fiyatı 2020

Sağlık Bakanlığı verilerine göre grip aşısı bu yıl da 72,64 türk lirası olacak. Geçtiğimiz dönem de aşı olmak isteyen kişilerden aynı ücret talep edilmişti.

Grip aşısı kimlere yapılır? Risk grupları..

Sağlık verilerinin bulunduğu e-nabız sistemine grip aşısı olabilecek kişilerin listesi geldi. TC kimlik numarası ise sisteme giriş yapan kişiler risk grubunda olup olmadığını buradan sorgulayabilecek. Risk grubunda olanlar aşılarını yaptırabilecekler. Grip aşısı alabilecek vatandaşların isimleri e-Nabız sistemi üzerinden öğrenilebilecek.


E Nabız Kayıt Olma Nasıl Kayıt Olunur? 

E devlet üzerinden e nabız hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. E-Nabız kayıt işlemi için öncelikle şifre almak gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz (türkiye gov tr) bulunuyorsa, ekstra şifre almanıza gerek kalmayacaktır. E-Nabız şifresi almak için ilk olarak aşağıda verilen linke tıklamalı ve karşınıza çıkan adımlarda size yöneltilen sorulara cevap vermelisiniz. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından ise son gittiğiniz hastane, yaptırdığınız tahliller ve kişisel sağlığınıza dair her türlü veri karşınıza çıkacaktır.

E NABIZ'A GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

E Nabız Nasıl Oluşturulur Ücretsiz İndir

E- Nabız uygullamasını ücretsiz bir şekilde Google Play Store'den indiribilirsiniz. Ayrıca İOS indirme uygulamalarından da temin edebilirsiniz

E Nabız Şifresi Nasıl Alırım? E Nabız Şifre Al Üyelik Aç İşlemleri

E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz

 e-Nabız sisteminde sağlık verileriniz varsa bu sayfa e-Nabız sistemine girdiğinizde gördüğünüz ilk ekrandır. Size ait gerçekleşmiş olan son iki muayeneyi bu ekranda görebilirsiniz.


Yine aynı sayfadan son muayenelerinizi hizmet kalitesi açısından değerlendirilebilir ve muayene ile ilgili yorum yapabilir, hastaneler hakkında yaptığınız yorumları silebilirsiniz. Bu sayfada bulunan Takvim alanında eğer varsa MHRS üzerinden almış olduğunuz hastane randevularınızı ve geçmiş randevu bilgilerinizi görebilirsiniz. Bildirimler bölümünde hesabınızla ilgili yapılan son aktiviteleri, son erişim ve hastane ziyaretleri gibi bilgileri inceleyebilirsiniz.

e-Nabız sisteminde sağlık verileriniz yoksa sisteme ilk girdiğinizde gördüğünüz ekrandır. Sağlık verileriniz varsa “Sağlık Geçmişim” alanının aşağısında bu bölümü görebilirsiniz. Daha önceden eklemiş olduğunuz tansiyon, şeker, nabız ve ağırlık bilgilerinizi veya mobil cihazlardan aktarılan verilerinizi sayısal veya grafiksel olarak bu ekranda görebilirsiniz.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

sanalbasin.com üyesidir