Hakan Bayrakçı korona ilacı hakkında çok iddialı konuştu

Hakan Bayrakçı korona ilacı için "30 saniyede hastaları iyileştiriyor" şeklinde çarpıcı bir iddiada bulundu. Bayrakçı ilacın Mehmet Metiner'i iyileştirdiğini söyledi

Hakan Bayrakçı korona ilacı hakkında çok iddialı konuştu
03 Ocak 2021 - 16:26 - Güncelleme: 03 Ocak 2021 - 23:26

Hakan Bayrakçı korona ilacı hakkında çok konuşulan bir tezi savundu. CNN Türk televizyonunu canlı yayınına katılan Hakan Bayrakçı, aralarında AK Partili milletvekili Mehmet Metiner’in de bulunduğu 8 korona hastasını 30 saniye içerisinde iyileştiren bir ilacın bulunduğunu iddia etti.

HAKAN BAYRAKÇI: KORONA İLACI 30 SANİYEDE ETKİ EDİYOR

Sonar Araştırma Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bayrakçı CNN Türk televizyonunda katıldığı bir programda korona hastalığını yayan virüsü 30 saniye içerisinde etkisiz hale getiren bir ilacın Türkiye'deki 8 insan üzerindeki etkisini bire bir gördüğünü iddia etti. Bayrakçı ilacla ilgili şu ifadeler kullandı: 

6-7 aydır üzerinde olduğumuz ilaç araştırma sürecinde önemli bir gelişme yaşandı. Koronanın evrekası olarak nitelendirelecek ilaç bulundu. Koronalı hastaya veriyorsunuz 30 saniyede iyileşiyor. Bu ilacı bulan kişi Müslüman bir ülkede yaşıyor. 7-8 tane ödülü olan bir arkadaş bu. Şu anda kendi ülkesinde 340 kişinin üzerinde denedi ve tamamının iyileştiğini söyledi.  Bu kişilerden alınan sonuçlara göre ise ilacın başarı oranı %800 olarak görünüyor. Ama ilacı Türkiye'de üretmek istiyor. Sağlık bakanlığımızın da bu gelişmeden haberi var. Onlarla da görüştük. Ben şahsen 8 olaya tanık oldum, bizzat oradaydım. İlaç ayakta tedavi gören hastayı 30 saniyede negatife çevirirken, yatan hastayı 1 günde ayağa kaldırıyor. " 

HAKAN BAYRAKÇI KORONA İLACI MEHMET METİNER'İ İYİLEŞTİRDİ

Hakan Bayrakçı Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in ilaç sayesinden iyileştiğini dile getirdi.  İlacın Türkiye’de üretilmek istendiğini belirten Bayrakçı, Mehmet Metiner’in de ilacı kullandığı söyledi.Bunun üzerine Metiner Bayrakçı'ya tepki göstererek şunları dedi:

"Gizliliği ihlal ettin, açıklamanı doğru bulmadım. Sen bizi kobay olarak mı kullandın? Kesinlikle sürüdürülmesi ve gizli tutulması gereken bir ilaç ki sen bunu ifşa ettin, bunu icat eden doktor daha Türkiye'ye gelmeden götürülür başka bir yere yani.. Bu açıklamanı çok sorunlu buluyorum.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum