Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği yayınlandı. Yüz yüze eğitim başlıyor

Hayat boyu öğrenme yönetmeliği nedir? Kurumları ve kursları neler? Tüm ayrıntılar haberimizde..

Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği yayınlandı. Yüz yüze eğitim başlıyor
07 Ocak 2021 - 14:21 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 17:51

Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği ( Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ) kapsamında 11 Ocak 2021 tarihinde yüz yüze eğitim başlanacağı ilan edildi. Şimdi öğrencileriyle buluşmanın  hayalini kuran onbinlerce öğretmen hayat boyu öğrenme kurumları nedir, hayat boyu öğrenme kurumu, hayat boyu öğrenme kurumları hangileridir, hayat boyu öğrenme kursları, hayat boyu öğrenme kurumu nedir, hayat boyu öğrenme ne demek, hayat boyu öğrenme kurumları nelerdir, hayat boyu öğrenme yönetmeliği konularının ayrıntılarını merak ediyor. İşte madde madde Hayat boyu öğrenme yönetmeliği..Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak'tan itibaren başlatılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

" Dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim şartlarının da etkisiyle artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan karar gereği resmi ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarındaki yüz yüze eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihlerinde ara verildiği ve eğitim öğretimin uzaktan eğitim yoluyla devam etme kararı alındı.
Yapılan değerlendirme neticesinde, hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021 itibarıyla yüz yüze başlanması kararllaştırıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Kurumları ve Kursları Neler?

Hayat Boyu Öğrenme Projesi;  Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın koordinasyonunda ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde 22 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürütülen ve 10 Ekim 2017 tarihi itibarıyla sonlanan Türkiye´de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-2 Projesi kapsamında hazırlanan Hayat Boyu Öğrenme Portalıdır. 

Kendini geliştirmek, yeni bir meslek veya beceri edinmek isteyen vatandaşlarımızın hayat boyu öğrenme faaliyetlerine tek noktadan erişimlerine imkân sağlayan Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile bireyler, öğrenme fırsatlarının yanı sıra İŞKUR tarafından sunulan istihdam fırsatlarından da haberdar olabilecekleri; portalda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı halk eğitimi merkezleri tarafından sunulan her yaş grubuna yönelik 3000´den fazla ücretsiz kurs ve eğitim programı, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile rehberlik alınabilecek her tür kurum bilgileri yer aldığı, bunların yanında çağın ihtiyacı olan uzaktan öğrenmeye imkan sağlayan e-öğrenme içerikleri HBÖ TV altında yayınlandığı ve her geçen gün yenileri ekleneceği; bir portal olarak "http://www.hbo.gov.tr" adresinde yayına sunulmuştur.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum