Her Güne 1 Ayet 1 Hadis 1 Dua 1 Güzel Söz / 13 Eylül 2020

Bugün 13 Eylül 2020 Pazar. Her güne 1 Ayet 1 Hadis, 1 Dua ve 1 güzel sözü www.cagrigazetetv.com okurlarıyla buluşturuyoruz.

Her Güne 1 Ayet 1 Hadis 1 Dua 1 Güzel Söz / 13 Eylül 2020
13 Eylül 2020 - 06:00

Güne huzurlu ve bereketli bir başlangıç yapabilmek niyetiyle, her gün 1 ayet ,1 hadis, 1 dua ve 1 güzel sözü okurlarımızla paylaşıyoruz.

Günün Ayet-i Kerimesi:
Bismillahirrahmanirrahim

يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا اسْتَع۪ينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلٰوةِۜ اِنَّ اللّٰهَ مَعَ الصَّابِر۪ينَ 

 Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım dileyin. Şüphesiz Allah sabredenlerin yanındadır.Bakara Suresi - 153 . Ayet 

Günün Hadis-i Şerifi

 Ebû Yezîd Ma’n (ra) anlatıyor:

Babam Yezîd, sadaka olarak dağıtmak için birkaç dinar ayırmış ve onları camide birinin yanına koymuştu. Ben de gelip onları aldım ve babamın yanına gittim. Bunun üzerine babam, “Vallahi (ben o paraları) sana vermek istememiştim.” dedi. Babamın da bulunduğu bir ortamda durumu Resûlullah’a arz ettim. Resûlullah : Yezîd, sen niyetinle sevap kazandın; Ma’n, sen de aldığın malı kazandın, buyurdu. (Buhârî, Zekât, 15)Günün Duası:

" Allahümme erinel hakka hakkan verzuknâ ittibâ'ahu ve erinel bâtıla bâtılan verzuknâ ictinâbehu bi-hurmeti Seyyidil-beşer"

Yâ Rabbî! Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymağı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et!İnsanların en üstünü hurmetine bu duâmızı kabûl buyur!

Günün Güzel Sözü:

İnsan kalbi bir sandıktır; Dudaklar onun kilidi, Dil ise anahtarıdır. İnsanlara da O anahtarı iyi muhafaza etmek düşer. - Ömer bin Abdülaziz 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum