Levent Gültekin Azerbaycan sözleri ile tepki topladı

Levent Gültekin Azerbaycan devlet mi? diyerek alaycı ifadelerle Azerbaycan devletini ve halkını tahkir etmeye çalıştı.

Levent Gültekin Azerbaycan sözleri ile tepki topladı
07 Ekim 2020 - 18:29 - Güncelleme: 07 Ekim 2020 - 18:54

Levent Gültekin, Azerbaycan hakkında yakışıksız ifadeler kullandı. Halk TV'de yayınlanan bir programda yorum yapan Gültekin, Azerbaycan hakkında tepki çeken sözler sarfetti.

LEVENT GÜLTEKİN: AZERBAYCAN DEVLET Mİ?

Ermenistan'ın işgali altındaki Karabağ’da hızlı bir ilerleme kaydeden Azerbaycan'ın başarıları sürerken gazeteci Levent Gültekin 'Azerbaycan devlet mi" diyerek tepkileri üzerine çekti.

LEVENT GÜLTEKİN AZERBAYCAN SÖZLERİNDE GERİ ADIM ATTI 

Halk Tv canlı yayınında gündemi değerlendiren Levent Gültekin, Devlet Bahçeli'nin "Nahçıvan" sözleri üzerinden eleştiri yaptı. Gültekin tepki çeken konuşmasında şunları dedi:

"Nahçıvan Özerk bölgesini Azerbaycan'a bağlayacak aradaki Ermenistan topraklarını muhtemelen işgal edecek. Bir kere Azerbaycan devlet mi? Bir de bu var, bunu soralım. Azerbaycan bir aşiret, Demokrasisi yok. Hukuku yok"Gültekin, bugün yaptığı savunmada ifadelerinin yanlış anlaşıldığını, yapılan yorumların da ayıp olduğunu belirterek dünkü konuşmalarına şu sözleri ekledi: 

"Programda da söylediğim gibi uluslararası hukukun da kabul ettiği üzere Ermenistan Karabağ’da işgalcidir, Türkiye Azerbaycan’a diplomatik desteğini sürdürmelidir. Buna rağmen Azerbaycan iktidarına yönelik eleştirilerimi Ermenistan taraftarlığı şeklinde yorumlamak ayıptır.Diğer taraftan Azerbaycan iktidarına yönelttiğim eleştirinin amacı da Azerbaycan halkının içinde bulunduğu duruma ve güçlü kurumsal yapının olmamasının neden olduğu zayıflığa dikkat çekmektir." 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum