Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel CHP'den istifa etti

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel partilerinden istifa ettiler

Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel CHP'den istifa etti
29 Ocak 2021 - 18:33 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 18:39

CHP'de istifa depremi yaşandı. İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek partilerinden istifa ettiler.

TBMM'DE BASIN TOPLANTISIYLA İSTİFA ETTİLER

Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra atacakları adım merak konusu olan Çelebi, Aksoy ve Özel yaptıkları ortak basın toplantısı ile istifa ettiklerini duyurdu. Meclis'te açıklamada bulunan üç isim partinin politikasından rahatsız olduklarını bir kez daha vurguladı.

CHP'NİN  MECLİSTE 135 VEKİLİ KALDI

Çelebi, Aksoy ve Özel'in istifasından sonra CHP'nin TBMM'deki koltuk sayısı ise 138'den 135'e düştü.

MUHARREM İNCE'NİN PARTİSİNE KATILACAKLAR

Muharrem İnce yeni kuracağı Memleket Partisi için çalışmalarına devam ederken, CHP'den bazı vekillerin kendi partisine geçeceğini iddia etmişti. Özel, Çelebi ve Aksoy İnce'ye yakınlığı ile bilinirken, bu üç ismin yeni partide siyaset hayatına devam edeceği iddiaları ise güçlendi. Ayrıca CHP'den bazı milletvekillerinin de istifa edeceği gündemdeki yerini koruyor.

Özellikle Canan Kaftancıoğlu'nun Atatürk adı yerine "Gazi Mustafa Kemal" demesi parti içinde dengeleri sarsarken, Çelebi konuyla ilgili olarak tepkisini net olarak ortaya koymuştu.

"HDP'YE SES ÇIKARMAKTAN İMTİNA EDEN CHP'YE GELDİK"

İstifa konuşmasında konuya değinen Çelebi şunları dedi: 

 "CHP yöneticileri yanlışları düzeltmektense bende bozguncu bir ruh görmüşlerdir. Başka partileri parlatan CHP'ye geldik. Yabancılardan demokrasi dilenen CHP'ye geldik. Atatürk demekten imtina eden CHP'ye geldik. HDP yönetimine ses çıkaramayan CHP'ye geldik. Kumpaslarla dizayn edilen kurultaylara, aklına istifa gelmeyen makam sevicilerin olduğu CHP'ye geldik. Abdullah Gül ve türevlerine bel bağlayan CHP'ye geldik. HDP'nin dizinin dibinde iktidarı arayan CHP'ye geldik. Silivri'de teslim olmadım şimdi de olmuyorum. O zaman tehditlere boyun eğmedim şimdi de eğmiyorum"


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum