Mehmet Bakar vefat etti.Kimdir,neden öldü?Cenazesi defnedildi

Mehmet Bakar vefat etti. Mehmet Bakar kimdir? Neden öldü? Merhum doktorun cenazesi Edirnekapı Mezarlığı'na defnedildi.

Mehmet Bakar vefat etti.Kimdir,neden öldü?Cenazesi defnedildi
11 Ekim 2020 - 15:57 - Güncelleme: 11 Ekim 2020 - 18:38

Mehmet Bakar İstanbul'un eski il sağlık müdürü olarak tıp camiasında yakından tanınan bir isimdi. Bakar İstanbul Bakırköy'deki Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde vefat etti.  Bir dönem müsteşar yardımcılığı da yapan Bakar'ın cenazesi bugün İstanbul'da Fatih Camisinden ikindi namazına müteakip kılınan namazın ardından Edirnekapı mezarlığına defnedildi.

Mehmet Bakar neden öldü?

Doktor Mehmet Bakar'ın kalp krizi geçirdiği ve kriz sonrası kaldırıldığı Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nde hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.


Mehmet Bakar için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Taziye Mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul il sağlık eski müdürlerinden Dr. Mehmet Bakar'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi.  Taziye mesajı paylaşan Koca mesajında şunları dedi.

İstanbul il sağlık eski müdürlerinden, bakanlığımız emekli müsteşar yardımcısı Dr. Mehmet Bakar, tedavi gördüğü Bakırköy Eğitim Araştırma Hastanesinde vefat etti. Tıp camiasının saygı ve sevgisini kazanmış ağabeyimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.


Mehmet Bakar'ın Cenazesi Fatih Camii'nden Kaldırıldı

Mehmet Bakar için cenaze töreni Fatih Camii'nde yapıldı. Bakar için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, Bakar'ın ailesinin yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , İstanbul Valisi Ali Yerlikaya,  İstanbul Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık katıldı.

Mehmet Bakar Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

  • 1954 senesinde İzmit'in Karamürsel ilçesinde doğan Uzman Doktor Mehmet Bakar, ilk orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

  • 1983’te İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu,İlk olarak Ankara Çubuk Merkez 2 No’lu Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak göreve başladı.

  • 1998 yılında İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji dalında uzmanlığını aldı.

  • İstanbul’da 1989-1992 ve 2003-2005 yılları arasında İl Sağlık Müdür Yardımcısı, 2005-2009 yılları arasında ise İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı.

  • Sonraki yıllarda Başhekim Yardımcılığı ve Bakan Müşavirliği yapan Bakar 2014 yılından itibaren kararname ile Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.

  • Evli ve 7 çocuk babası olan Bakar 11 Ekim 2020 tarihinde vefat etti.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum