Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl? Hastaneden son dakika açıklama

Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl diye sorulurken Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden son dakika açıklama geldi

Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl? Hastaneden son dakika açıklama
08 Ekim 2020 - 14:22 - Güncelleme: 08 Ekim 2020 - 14:49

Muhittin Böcek'in sağlık durumu nasıl gidiyor? Koronavirüs tedavisi süren Böcek'le ilgili hastaneden son dakika açıklaması geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in klinik seyrinin kritik ancak stabil olarak devam ettiği bildirildi.

Başhekimlikten yapılan açıklamada şunlar denildi:

"Hastanemizde misafir ettiğimiz Başkan Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin sürüyor. Son 24 saat içerisinde olumsuz giden herhangi bir gelişme yaşanmamış olup klinik seyri kritik fakat stabil olarak devam etmektedir." Muhittin Böcek'in Sağlık Durumu..32 Gündür Yoğun Bakımda

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum