Polonya İstanbul Sözleşmesi'ne rest çekti

Avrupa ülkesi Polonya, cinsi sapkınlığı dayatan İstanbul Sözleşmesi’ndeki tehlikeyi fark ederek sözleşmeden çekilme kararı aldı

Polonya İstanbul Sözleşmesi'ne rest çekti
27 Temmuz 2020 - 19:44 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 19:58

Milli Gazete'nin haberine göre Türkiye’de yürürlükte kaldığı süre boyunca aileler üzerinde tedavisi mümkün olmayan yaralar açan İstanbul Sözleşmesi, milli ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye devam ediyor. Kadına şiddeti önleme kılıfına sığınarak binlerce ailenin yıkılmasına yol açan ve LGBT gibi sapkın akımlara hukuki dayanak oluşturan İstanbul Sözleşmesi’ne bir ülkeden daha ret geldi.

POLONYA KARARINI VERDİ: ÇEKİLİYOR

Avrupa ülkesi Polonya’nın Adalet Bakanı Zbigniew Ziobro, cinsi sapkınlığı dayattığı gerekçesiyle İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeye hazırlandıklarını açıkladı. Sözleşmedeki birçok maddeyi ideolojik dayatma olarak tanımlayan Ziobro, söz konusu sözleşmeden çekilmek için Polonya Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bir öneride bulunacaklarını söyledi. Adalet Bakanlığı’nın önerisini inceleyecek mevkideki Polonya Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Marlena Malag de, geçtiğimiz hafta ülkesinin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmaya hazırlandığını duyurmuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ SAPIKLIĞI DAYATIYOR

Polonya’nın Adalet Bakanı Zbigniew Ziobro, Polonya hükümetinin kadının korunması ve aile içi şiddetin önlenmesi konusunda üzerlerine düşen bütün yasal sorumlulukları yerine getirdiğini belirterek, sözleşmedeki cinsi sapkınlığı meşrulaştıran maddeleri eleştirdi. “İstanbul Sözleşmesi ile biyolojik cinsiyete karşı sosyo-kültürel cinsiyet inşa edilmeye çalışılıyor” diyen Bakan Ziobro, sözleşmedeki cinsi sapkınlık dayatmalarının Polonya toplumu için kabul edilemez ve zararlı olduğunu ifade etti.

POLONYA TOPLUMU KABUL ETMEZ

İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkmanın şiddeti savunmak anlamına gelmeyeceğini söyleyen Bakan Ziobro, “İstanbul Sözleşmesi’ne karşı olmanın şiddet mağdurlarının korunmasına da karşı olmak anlamına geldiğini söylüyorlar, bu düpedüz bir yalandır. Sözleşmenin bazı maddeleri çocuk ve gençlere eşcinsellerin aile kurabilecekleri yönünde eğitim verilmesini öngörüyor, bu Polonya toplumu için asla kabul edilemez. Bu nedenle sol ve feminist propagandalara karşı dikkati olunması ricasında bulunuyorum. LGBT’liler arasında aile ilişkisi kurulmasının teşvik edilmesine karşı çıkıyoruz, bu daha ziyade sol ve eşcinsel çevrelerin savunduğu bir yaklaşım, böylelikle yaklaşımlarına hukuki bir zemin oluşturmaya çalışıyorlar.” dedi.

TÜRKİYE DAHA İYİSİNİ YAPABİLİR

Türkiye’de onbinlerce kadının şiddete uğramasına, ailelerin yıkılmasına, çocukların anne ve babasız kalmasına sebep olan İstanbul Sözleşmesi’ne tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Aileler üzerinde yaptığı derin tahribatın yanı sıra LGBT gibi cinsi sapkınları hukuk önünde meşru hale getiren, biyolojik cinsiyet yerine sosyal cinsiyet kavramını dayatarak insanın yaratılışındaki mükemmelliği bozmaya çalışan İstanbul Sözleşmesi’nin, Türkiye’de yürürlükten kalkması için beklentiler sürüyor. Bir çok siyasi parti, insan hakları örgütü ve sivil toplum kuruluşu İstanbul Sözleşmesi’nin tehlikelerine yönelik uyarılarda bulunurken onlarca ilim adamı, eğitimci ve akademisyen de Türkiye’nin hiç vakit kaybetmeden sözleşmeden çekilmesi gerektiğini belirtiyor.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum