Putin Yunanistan'ın davetini reddetti

Yunanistan, 25 Mart Bağımsızlık Günü törenlerine davet ettiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den ret cevabı aldı.

Putin Yunanistan'ın davetini reddetti
30 Ocak 2021 - 21:11 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 21:31

Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran ve silahlanmaya devam eden Yunanistan, 25 Mart Bağımsızlık Günü törenleri hazırlıklarına başladı. Atina yönetimi, bağımsızlık törenlerine davet ettiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den aldığı "olumsuz" yanıt ülkede hayal kırıklığı meydana getirdi..

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, dün yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, 25 Mart 2021 yılında bağımsızlığının 200’üncü yılını kutlayacak olan Yunanistan’daki askeri geçit törenine davet edilmesine rağmen, "Atina’yı ziyaret etme planı olmadığını" ifade etti.

YUNAN MEDYASI PUTİN'E KIZGIN

Putin'in tavrını Yunan gazetelerin ön sayfasına taşıydı. Davetin reddedilmesine ilişkin şu yorumlarda bulunuldu: 

 “Ama şimdi ne değişti? Rusya’da Yunanistan’ın duruşuyla ilgili hayal kırıklığı var mı? Unutmayalım ki Atina, Washington’a oldukça epey üs vermiş olan ABD savaş arabasına bağlı"

"Çıkarlar çok büyük. Jeopolitik olarak, Amerika ve Rusya arasında neredeyse doğrudan çatışmaya kadar gidebilir. Sadece Yunanistan ile sınırlı değiller"

MACRON VE PRENS CHARLES DE DAVET EDİLDİ

Atina hükümeti, 25 Mart Bağımsızlık Günü kutlamalarına ilişkin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu Galler Prensi Charles da bulunuyor. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum