Rasim Arı nerenin belediye başkanı? Neden istifa etti? Hangi partiden?

Rasim Arı nerenin belediye başkanı? Neden istifa etti? Arı hangi partiden ve neyi ifşa ettiği için istifa etmesi istendi?

Rasim Arı nerenin belediye başkanı? Neden istifa etti? Hangi partiden?
29 Ocak 2021 - 21:15 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 00:03
Rasim Arı nerenin belediye başkanı? Neden istifa etti diye soruluyor. İç Anadolu'nun güzide şehirlerinden Nevşehir'in Belediye Başkanı Rasım Arı görevinden istifa etti. Nevşehir Belediye başkanlığında henüz yeni seçilen taze başkan neden istifa etti ya da ettirildi. Arı'nın parti içinde bazı meseleleri ifşa ettiği için istifaya sürüklendiği iddia ediliyor. Arı kısa bir süre önce de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile 'Kapadokya- Erciyes' tartışmasıyla gündeme gelmişti. Nevşehir il meclisi yeni başkanı seçene kadar Rasim Arı'nın yerine yardımcısı Ersan Erkut vekalet edecek. 

RASİM ARI NERENİN BELEDİYE BAŞKANI? NE ZAMAN SEÇİLDİ?

Nevşehir'in genç başkanı Rasim Arı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel mahalli seçimlerde Ak Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Arı'nın başkan seçildiği seçimlerde Ak Parti yüzde 51, MHP yüzde 34, İyi Parti yüzde 10, 27 oy almıştı. Seçim sonuçlarından da anlaşılacağı üzere Nevşehir seçmeni sandıkta milliyetçi ve muhafazar partilere oy veriyor. Kayseri, Konya, Niğde, Karaman gibi İç Anadolu şehirlerinin bir çoğunda bu manzara hakim durumda. RASİM ARI İSTİFA AÇIKLAMASI

Rasim Arı istifa açıklaması
nda şunları söyledi:

Seçim sürecinde '45 yaşındayım ve 45 yaşında bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim' diyordum. Gerçekten de feda oldum. Bu 21 aylık süre içerisinde, 18 aydır yumuşak yatakta vallahi billahi yatmadım. Sürekli bu şekilde yatan biri sağlıklı kalamaz. Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde ve izindeyim. Kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına izin vermeyeceğim. Bu sağlık sorunlarıyla ilgili acaba toparlayabilir miyim derken, belediye başkanı arayanları da Allah'a havale ediyorum. Bu kardeşiniz, eğer tek kuruş boğazından aşağıya inmişse Rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın.Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Ancak daha önce bahsetmiş olduğum gibi; siyasette, ticarette, bürokraside ayrılanların arkasından çok şey söylenir. O yüzden bu belediye başkanı arayan arkadaşlardan istirhamım bu sağlık sorunlarını başka bir mecraya çekip benimle ilgili algı yapmasınlar. Yani toplumdaki sevgimize, bu şehrin bize olan muhabbetine leke getirecek, kendileri veya yakınları aracılığıyla itibar suikastına kalkışırlarsa onları halka ve Hakk'a havale ediyorum"


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum