Trump ile Biden münazarasına yeni kurallar getirildi

Başkan Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden, Perşembe günkü tartışmanın bazı kısımlarında rakipleri konuşurken mikrofonlar kesilecek.

Trump ile Biden münazarasına yeni kurallar getirildi
20 Ekim 2020 - 15:55

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden, Perşembe günkü tartışmanın bazı kısımlarında rakipleri konuşurken mikrofonlar kesilecek.

Başkanlık Münazaraları Komisyonu yaptığı duyuruda, belirtilen altı tartışma konusunun her birinin başında iki dakikalık açılış konuşması yapılırken  Trump ve Biden ın mikrofonlarını sessize alacak.

KORONAVİRÜSÜ ATLATAN TRUMP ETKİNLİKLERİ ARTIRDI

Ancak komisyon, 90 dakikalık tartışmanın “açık tartışma” bölümünde her iki adayın mikrofonlarını açacak. Perşembe günü yapılacak son tartışma programı her iki aday için çok önemli. Çeşitli anketler Biden'ı önde gösterirken kovid salgını sebebiyle bazı mitinglerini iptal etmek zorunda kalan Trump da miting ve etkinliklerini son günlerde artırdı. Her iki aday da COVID-19 nedeniyle birçok programını iptal etmek zorunda kaldığı için son TV tartışması adaylar için oldukça önem kazanıyor.

TRUMP: MODERATÖR TARAF TUTUYOR

Alınan bu karar ile ilgili olarak Trump bir açıklama yaptı. Trump münazara kurallarına ilşkin şunları dedi:

“Ben bu şekilde düzenlenen münazaraya katılacağım fakat bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bence bu haksızlık çünkü konu başlıklarını değiştirdiler ve bence moderatör taraflı birisi


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum