Ücretsiz bedava tablet dağıtımı-Kurumlara 2020 başvurusu

Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte ücretsiz tablet arayışları başladı.Bedava tablet dağıtımı yapan kurumlara 2020 başvurusu..

Ücretsiz bedava tablet dağıtımı-Kurumlara 2020 başvurusu
30 Eylül 2020 - 18:16 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 19:46

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte maddi durumu yeterli olmayan aileler ücretsiz tablet dağıtımı başvurusu yapılabilecek kurumları araştırmaya başladı. Bir çok kamu kurumu ihtiyaç sahibi öğrenciler için ücretsiz tablet başvurusu ilanı açtı.

Sıcak Haber:  İzmir'de Ücretsiz Tablet Başvurusu Hemen Tıkla BAŞVUR 

Sıcak Haber: 


çağrıgazetetv.com olarak ücretsiz tablet bilgisayar hizmeti veren kurumları listeledik: Liste yeni eklemeler yapılarak sürekli güncellenecektir. Lütfen takipte kalınız..

Sıcak Haber: MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtacak

 • 1:) BAYKAR MAKİNA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın eşi olan Selçuk Bayraktar'ın ve ailesinin sahibi olduğu Baykar Makine, binlerce ücretsiz tablet dağıtımı yapacak.
   
  Konuya ilişkin twitter hesabından açıklama yapan Selçuk Bayraktar şu paylaşımda bulundu:

  TEKNOFEST 2020 paydaşlarımızın ve ev sahiplerimizin toplam tablet bilgisayar bağışı:
  81.000

  Gençlerimiz bilgiye erişecek, #MilliTeknolojiHamlesi’nde çıtayı yükseltecek!

 
ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU YENİ VE GÜNCEL 2.LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ
 • 2: ESENLER BELEDİYESİ

İstanbul'daki Esenler Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet kampanyası başlattı. Esenler Belediyesinden 10 bin kişiye yapılacak dağıtımlar için esenler.bel.tr resmi adresi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Başvuru şartları şu şekilde;

 Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak,

Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.

İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.

Esenler’de ikâmet ediyor veya Esenler’de bir okulda okuyor olmak.

Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırmak.

Dağıtımda öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacaktır.

Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet tablet verilecektir.

Talebin fazla olması durumunda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacaktır.

 •     TUZLA BELEDİYESİ

İstanbul'un Tuzla ilçesinde uzaktan eğitimden mahrum kalmış çocuklara el uzatıp askıya tablet bırakmak isteyen bağışçılar www.askidatablet.com üzerinden bilgilerini, askıya bırakmak istediği tablet sayısını ve türünü girerek kampanyaya destek oluyorlar. Belediye görevlileri de bağışçılarla iletişime geçerek tabletler teslim alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.  Eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulan başvuru formları, belediye görevlileri tarafından incelenerek uygunluk durumu değerlendirilecek. Ardından askıya bırakılan tabletler görevliler tarafından öğrencilerin kapısına asılacak.

 •    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Eğitim desteklerinin yaygınlaştırılmasında İBB Gönüllüleri de aktif rol aldı. Başlatılan “eğitimi yarım kalmasın” projesi ile İstanbul’daki iyiliksever yurttaşlar seferber edildi. Toplumdaki birlik ve beraberlik duygusu harekete geçirildi. Uzaktan eğitime erişimi olmayan dar gelirli öğrenciler için bilgisayar, monitör, televizyon ve tablet dağıtımı başlatıldı. Öncelikle ihtiyaç sahibi öğrenciler belirlendi. Bu kapsamda toplam 1688 öğrenci saptandı. Daha sonra evde atıl durumda bulunan ve uzaktan eğitimde kullanılabilecek aygıtlar, bunları bağışlamak isteyen iyiliksever yurttaşların evinden alındı; öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi. İBB ile birlikte yürütülen kampanyada kısa zamanda 200 civarında aygıt öğrencilere ulaştırıldı. Dar gelirli öğrencilerin gereksinimlerini karşılamak için yürütülen çalışma, tüm hızlıyla sürüyor.ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU YENİ VE GÜNCEL 2.LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

 •    KADIKÖY BELEDİYESİ

Uzaktan eğitim gören Kadıköylü ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar desteği Koronavirü salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören Kadıköylü ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar desteği vermek için “Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında belediyeye bağışlanan ikinci el ve sıfır bilgisayarlar, belediyenin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencilere ulaştırılıyor.230 kişinin bilgisayar talebinde bulunduğu kampanyaya dijital destek vermek isteyenler, 444 55 22 no'lu telefondan Kadıköy Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak kayıt açtırabilir, Belediyeye gelebilir ya da Halkla İlişkiler Saha Birimi’ni arayabilir.

 • GAZİANTEP VALİLİĞİ 

Gaziantep Valiliği'nden yapılan askıda tablet kampanyasına ilişjkin açıklamada interneti olmayan yada bilgisayarı olmayan 100 bin öğrenciye yardım eli uzatılacağı açıklandı. 

 • TÜRK HAVA YOLLARI 

Hava yollarını lider firmalarından Türk Hava Yolları köy okullarında uzaktan eğitim alma imkanı olmayan çocuklara yardım elini uzattı. Şu ana kadar 160 çocuğa tablet yardımı ulaştırıldığı açıklandı.

 • TÜRK KIZILAYI 

Devlet kurumlarından Kızılay uzaktan eğitime yakın destek kampanası ile bağış alarak öğrencilere destek suancak. Bunun için 168 çağrı merkezinden PTT'den 2868 numaralı Türk Kızıalyı posta çeki hesabı üzerinden, GSM operatörlerinden 2868'e EĞİTİM yazarak sms atamları ile Kızılay şubelerine giderek, İnternet yada mobil bankacılık üzerinden yapılacak bağışlar ile bağışta bulunulabilecek.

[ Sitemize destek olmak için lütfen diğer haberlere de göz atmak ve sayfalarımızda biraz daha zaman geçirir misiniz, teşekkürler ]

İlgili linkler:
Baykar Makina 
esenler.bel.tr
Askıda Tablet

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU GÜNCEL 2.LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

BİM AKTÜEL GÜNCEL KATALOG VE ÜRÜNLERE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ?

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 1 Yorum
 • Süheyl Barış
  6 ay önce
  Devletimiz güçlüdür, hiç bir çocuk mağdur olmasın, yoksunluk çekmesin hepsi bizim geleceğimiz onların imkanı olan herkes bu seferberliğe katılmalı