Ümit Özdağ ne dedi? Buğra Kavuncu hakkında FETÖ suçlaması

Ümit Özdağ İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ 'cülükle suçladı. Ümit Özdağ Kavuncu hakkında ne dedi? Ayrıntılar..

Ümit Özdağ ne dedi? Buğra Kavuncu hakkında FETÖ suçlaması
20 Ekim 2020 - 22:20 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 00:23

Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu "FETÖ" üyeliğiyle suçlaması tartışma çıkardı..
İYİ Parti kurucularından İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya çok ağır ifadelerle yüklendi.Tartışmanın sosyal medyaya bomba gibi düşmesinin ardından milyonlarca kişi Ümit Özdağ  Buğra Kavuncu hakkında ne dedi?  diye ekran başına kilitlendi.  Özdağ'ın İddiasının ardından, “AKP’nin muhalefeti yıpratma operasyonunda yeni halka” iddiası ortaya atılırken, partide ayrılıklar olacağı tartışması da yaşanıyor.

ÜMİT ÖZDAĞ: BUĞRA KAVUNCU FETÖ'CÜ

İyi Parti’de, İstanbul’daki görevi öncesinde genel başkan yardımcılığı yapan Buğra Kavuncu’yla aynı Başkanlık Divanı’nda görev yapmış Ümit Özdağ’ın bu iddiasını gündeme getirmesi tartışmanın fitilini ateşledi Özdağ’ın dün gece canlı yayında, halen üyesi ve milletvekili olduğu İyi Parti yönetimini, Kavuncu’nun "FETÖ bağlantılı olmasıyla" ilgili herhangi bir adım atmamakla suçlaması şaşkınlıkla karşılandı.

ÜMİT ÖZDAĞ'DANN BUĞRA KAVUNCU'YA ŞOK SUÇLAMA

Kavuncu’nun Kazakistan’da yöneticilik yaptığı iş adamları derneği nedeniyle "FETÖ"cü olduğunu savunan Özdağ, ayrıca İyi Parti’nin Kars Belediye Başkanlığı seçiminde MHP”yi desteklemeyerek HDP’nin kazanmasına neden olduğunu ileri sürdü. Dolayısıyla Özdağ, bir yandan partisi yönetiminde "FETÖ" bağlantılı bir isim olduğu bir yandan da 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’ye üstü kapalı destek verildiği iddialarıyla tartışma başlattı. Özdağ her iki iddiasıyla ilgili İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de tavır almamakla eleştirdi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum