Ebuzer Elaltunterin

Ebuzer Elaltunterin


Hayırlı Ramazanlar

27 Nisan 2020 - 19:22

Elhamdülillah, çok şükür bu sene de Rabbim mübarek Ramazan ayını bizlere nasip etti. Gerçi eski Ramazanlar dan artık bir eser kalmasa bile yine de her Ramazan ayın da beni ayrı bir heyecan sarıyor. Bu sene maalesef farklı bir Ramazan yaşıyoruz malumunuz korona virüs salgını nedeniyle bir çok alanın kullanıma kapalı olması nedeniyle Ramazan ayını buruk geçireceğiz. 

Ramazan ayına sokağa çıkma yasağıyla girdik. 4 günlük sokağa çıkma yasağı bu gün itibariyle sona erdi ve benim şuana kadar gördüğüm kadarıyla sokaklar da işi olmayanların dışın da kimse yok, insanlar balkonlar, bahçelerin de. Havanın da ısınmasıyla beraber zorunluda olsa insanlar evde tabi bunca uyarılara uymayanların da sokaklar da olduğunu söylemeden geçmeyeceğim ama artık onları Allah’a havale diyorum.

Bu Ramazan ayını elimizden geldiğince ailemiz ile, ibadetlerimize ağırlık vererek geçirmeye gayret edelim. Bu Ramazan böyle geçecek ama İnşallah önümüz de ki Ramazan daha güzel geçecek Dikkat ederseniz son günler de korona virüs vakaları, vefatlar azalmaya başladı. Bir ihtimal ile Ramazan ayının sona kadar tedbiri elden bırakmazsak dişimizi sıkarsak belki Ramazan bayramı tam bir bayram tadın da geçecek.

Rabbim şimdiden tutmuş olduğunuz oruçları, yapmış olduğunuz ibadetleri, hayırları kabul eylesin inşallah.

Tekrardan hayırlı Ramazanlar.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum