Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı

 Zeytinburnu'nu "en iyi anlatan" karelerin ödüllendirileceği "Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması"na başvurular başladı.

Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı
22 Ağustos 2020 - 14:40 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 21:41

Zeytinburnu 10. Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle düzenlenen düzenlenen yarışmaya, Zeytinburnu'nu "en iyi anlatan" kareyi yakalamaya çalışan fotoğrafçılar, 11 Aralık'a kadar başvuru yapabilecek.

YARIŞMA ŞARTLARI 

Zeytinburnu'nun herhangi bir bölgesinde çekilmiş, renkli veya siyah-beyaz fotoğraflarla katılabileceği yarışmaya amatör ve profesyonel fotoğrafçılar katılabilecek.

Fotoğrafların Zeytinburnu'nu anlatan karelerden oluşması zorunluluğu olan yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 4 eserle www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden katılım gösterebilecek.

JURİDE TANINMIŞ İSİMLER VAR

Ülke ülke gezerek isim yapan ünlü foto muhabir Coşkun Aral'ın seçici kurulda yer alacağı jüride, Mustafa Yılmaz, Murat Gür, Nazan Tuna ve Süleyman Gündüz'ün de arasında bulunduğu usta fotoğraf sanatçıları yer alırken, TFSF Temsilciliğini de fotoğraf sanatçısı İbrahim Göksungur yapacak.

GÖZ DOLDURAN ÖDÜLLER

Yarışmanın birincisine 7 bin 500 lira, ikinciye 5 bin lira, üçüncüye 3 bin 500 lira, Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü sahibine 2 bin 500 lira, 5 adet "Mansiyon Ödülü" sahibine biner lira ve 30 adet "Sergilenmeye Değer Eser" sahibineyse 750'şer lira ödül verilecek.

Sonuçların 17 Aralık'ta açıklanacağı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafçılar, ödüllerine 26 Aralık'ta yapılacak sergi ve ödül töreninde kavuşacak.


 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum